Relacja z IV Orszaku Trzech Króli

"BÓG JEST DLA WSZYSTKICH ” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który w tym roku zgromadził tłumy ludzi w ponad sześciuset miejscowościach. W tym gronie znalazła się także Dubica, która niezwykle barwny przemarsz zorganizowała już po raz czwarty.

W liczącej pięć kilometrów trasie z placu przy dubickiej szkole do stajenki w centrum Wisznic przemaszerowało kilkaset osób. Radosny śpiew kolęd i okrzyki orszakowe, kolorowe przebrania i dostojni królowie na odświętnie przystrojonych koniach zrobiły niesamowite wrażenie oraz dostarczyły wiele wzruszeń i pozytywnych emocji. A na trasie kilka przystanków, gdzie aktorzy z różnych miejscowości odegrali w profesjonalny sposób orszakowe sceny.

I tak po scenie wyjścia, która miała miejsce na placu szkolnym nastąpiły kolejno odsłony:
– pierwszy grzech (pycha),
– dwór Heroda
– gospoda
– walka dobra ze złem i brama anielska
– pasterze na pustyni.

Ostatni akord to oczywiście pokłon Świętej Rodzinie oraz wspólne radowanie się przy śpiewie kolęd i gorącej grochówce. Wspomnieć należy o akcencie patriotycznym z racji rozpoczęcia obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. A był to Polonez wykonany w takt melodii ,, Bóg się rodzi”.

Konia z rzędem temu, kto wskaże drugie takie miejsce, gdzie mędrcy ze wschodu poloneza tańczą. To tak w kilku nieudolnych zdaniach przedstawiłem tegoroczny orszak, za który składam w imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi ,, OSP Jedna Dubica ” serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w jego niesamowity przebieg i tym, którzy byli w tym dniu razem z nami. Oby orszakowa radość i pokoj trwały w nas cały rok.

orszak2018211

 

 

Strona współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej.