Podsumowanie II Orszaku Trzech Króli

W niedzielny wieczór 18 stycznia 2016roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Dubicy miało miejsce podsumowanie II Orszaku Trzech Króli, którego pomysłodawcami byli członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi OSP Jedna Dubica. Organizatorzy zaprosili na to spotkanie wszystkich, bez których przedsięwzięcie orszakowe nie mogłoby się odbyć. Wśród gości znaleźli się m.in.: duszpasterze parafii, wójt gminy, aktorzy grający w poszczególnych scenach ulicznych jasełek, moderatorzy, królowie i ich świta, osoby odpowiedzialne za porządek, logistykę, zbiórkę pieniędzy, opiekunowie dzieci idących w orszaku, sponsorzy i wiele innych osób. Wszystkim wręczono podziękowania.

Uroczystość tę uświetniły występy istniejącej już 35 lat grupy teatralnej Czeladońka z Lubenki. Na początku wieczoru wystawili oni jasełka, a później „ Kolędowanie z cyganami”. Największe poruszenie na widowni wywołały wróżby cyganek, które zeszły do widzów, by im przepowiedzieć przyszłość i scena „ ujarzmiania” kozy przez rodzinę żydowską. Na sali nie było osoby, która by się nie śmiała. W trakcie przerw młodzież pięknie śpiewała i grała utwory bożonarodzeniowe.

Na koniec wszyscy zebrani mogli posilić się pysznym bigosem lub innymi smakołykami oraz porozmawiać przy herbacie i ciastku. Miło było zobaczyć, że mieszkańcy gminy Wisznice potrafią tworzyć wspólnotę i są dumni z tego, że wzięli udział w organizacji orszaku.

 

poorszakowe 43

Strona współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej.