Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ.

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 30 000 zł. Dzięki tym pieniądzom zostaną wzbogacone pracownie: techniczna, robotyki (z elementami VR i druku 3D) i audiowizualna.

Wykaz zakupionego sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości:

Drukarka 3D NS Digital

Monitor interaktywny 65"  z wbudowaną kamerą i akcesoriami.

Szafka z 3 pojemnikami na drukarkę 3D, filamenty i narzędzia

Filament PLA żółty 1kg do Drukarki 3D

Filament PLA niebieski 1kg do Drukarki 3D

Filament PLA czerwony 1kg do Drukarki 3D

Filament PLA zielony 1kg do Drukarki 3D

Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami.

Gimbal

Mikroport z zestawem mikrofonów nagłownych

Aparat cyfrowy typu lustrzanka z obiektywem

Statyw z akces

Mikrofon kierunkowy z akcesoriami

Mikroport z zestawem mikrofonów nagłownych

OPS z procesorem Intel Core i5 z Windows 10 Home - akcesorium do monitora interaktywnego.

Robot Smart Robot Car Uno R3

Klocki konstrukcyjne. Budowa maszyn

Akumulatorowa wiertarko - wkrętarka z akcesoriami

Bity do wiertarko-wkrętarki. Zestaw

Wypalarka do drewna z włącznikiem i 20 nasadkami

Zestaw wkrętaków

Nóż do cięcia z chowanym ostrzem

Stolik meblowy jednoosobowy

Stolik meblowy jednoosobowy

 

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej oraz na profilu szkoły na portalu Facebook będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej i szkolnego Facebooka. Będzie się działo!