Dnia 22 marca 2019r w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Dzień Teatru, który poprowadziła Pani Bożena Dragan. Gościem specjalnym tego wydarzenia była popularna teatralna i filmowa aktorka - Anita Sokołowska, rodzinnie związana z Dubicą. Pani Anita z zainteresowaniem oglądała inscenizacje słowno muzyczne, które prezentowały szkoły podstawowe z Wisznic, Horodyszcza, Dołholiski, Polubicz i oczywiście gospodarze, czyli uczniowie z Dubicy, a także dzieci z koła teatralnego działającego przy GOKiO. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pani Anita była zachwycona występami dzieci, a nawet wychwyciła kilka "perełek aktorskich". :-) Wszyscy obecni na spotkaniu otrzymali autografy oraz mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z naszym gościem. Pani Anita to bardzo miła, ciepła, inteligentna i serdeczna osoba. Z każdym kto miał chęć, zamieniła kilka słów i porozmawiała na różne tematy. Na zakończenie wydarzenia Pani Bożena Dragan serdecznie podziękowała Pani Anicie Sokołowskiej za przybycie do naszej szkoły i wręczyła bukiet kwiatów. Uczniowie wraz z nauczycielami także przygotowali prezenty, którymi obdarowali naszego wyjątkowego gościa. Serdeczne podziękowania składamy także rodzicom, którzy bardzo pomogli w przygotowaniu tego ważnego wydarzenia.